آموزش رقص کمر و شکم

آموزش رقص کمر و شکم
در این پست می‌خوانید:

طرفداران آموزش رقص کمر و شکم آن قدر زیاد هستند که حد ندارد. حرکات زیبای موج شکم، راه رفتن به جلو و عقب، حرکات باسن و رقص کمر در کنار زیبایی بسیار، در آب کردن پهلو و چربی‌های اضافه شکم نیز موثر است. شما به راحتی با یادگیری رقص شکم و کمر‌ می‌توانید به زیبایی برقصید و در کنار این با تمرین روزانه از شرّ پهلو و اضافه وزن نیز راحت شوید. به علاوه رقص کمر و شکم در فرم‌دهی و زیبا کردن اندام، به خصوص اندام‌های شکمی و باسن نیز بسیار تاثیرگذار است. این نوع رقص به خصوص در میان خانم‌ها روی بورس است. یعنی اگر دوستدار هنر رقص هستید، باید حتما آموزش رقص کمر و باسن را نیز دنبال کنید. البته ما کار یادگیری رقص کمر شما را آسان کرده‌ایم. فیلم‌های آموزشی از جدیدترین مدل‌های رقص کمر را برای شما آماده کرده‌ایم تا هر چه زودتر بتوانید به جمع رقاصان قَدَر کمر و شکم ملحق شوید. رقص کمر یک مزیت بسیار خوبی که دارد این است که در عین زیبایی و جذابیت، می‌توان آن را برای مراسم و ریتم‌های مختلف به کار برد. اگر چه زنان بیشتر به این رقص علاقه نشان می‌دهند، اما در میان مردها نیز طرفداران خود را دارد.

آموزش رقص کمر عربی

رقص کمر عربی به راستی هوش از سر انسان می‌برد. به حدی حرکات آموزشی رقص کمر عربی زیبا و جذاب است که هر کسی دوست دارد آن را یاد بگیرد. در آموزش رقص کمر عربی شما عضلات باسن، پشت، کمر و شکم خود را به طور همزمان در پروسه رقص درگیر می‌کنید. اگر اهل ورزش باشید می‌دانید که بسیاری از حرکت‌های ورزشی برای لاغری نیز، این عضلات را درگیر می‌کنند. برای همین است که میزان چربی سوزی رقص کمر عربی بسیار زیاد است. در کنار این‌ها، آموزش رقص کمر و شکم عربی، استایل شما را به مرور روی فرم می‌آورد و در نتیجه اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.
آیا می‌دانستید که با هر ساعت رقص کمر عربی، می‌توانید به میزان 300 کالری انرژی بسوزانید!

حرکات زیبای رقص کمر و شکم

در مدل رقص کمر و شکم، شما تمرکز روی بخش شکم، پشت و باسن دارید برای همین فشار زیادی روی استخوان‌های پا وارد نمی‌شود. همین مسئله به بهبود تراکم استخوان‌ها کمک می‌کند. آموزش رقص کمر عربی را اگر در کنار یک ورزش هوازی به کار ببرید عالی می‌شود. خیلی راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانید به اندام دلخواه خود برسید. مهم‌تر از همه‌ی این‌ها روحیه شادتر و خوشحال‌تری نیز خواهید داشت. چه چیزی به اندازه سرزندگی می‌تواند زندگی را برای ما زیباتر کند؟

آموزش رقص کمر ایرانی

ورژن دیگر آموزش رقص کمر و شکم برای موزیک و رقص ایرانی است. با هر نوع ریتم و آهنگی می‌توان حرکات ترکیبی کمر و شکم را با دیگر حرکات ترکیب کرد و به زیبایی رقصید. در رقص فارسی، انعطاف و عشوه خیلی مهم است. یک دوره رقص کمر ایرانی کافیست تا بتوانید به انعطاف کافی برای رقصیدن برسید. تفاوت میان رقص کمر ایرانی با رقص کمر عربی در ریتم، میزان کالری سوزی و ترکیب حرکات است. میزان کالری سوزی رقص فارسی در آرام‌ترین حالت حدود 250 تا 330 کالری در ساعت و در تندترین حالت حدود 310 تا 420 کالری در ساعت است. پس این‌که شما در طول رقص، چقدر کالری خواهید سوزاند، به نوع رقص، سن و مدت رقص بستگی دارد. این تنها یکی از مزیت‌های آموزش رقص کمر و شکم است.
این روزها به رقص به عنوان هنر و ورزش نگاه می‌شود. مردم بیشتر از هر زمان دیگری به یادگیری مدل‌های جدید و متنوع رقص علاقه نشان می‌دهند. بخشی از این علاقه به دلیل فشارهای روزمره در محیط زندگی و کاری است. در این میان، رقص به راستی پناهگاه ایمن و خوبی برای تخلیه انرژی منفی است. از سمت دیگر مسئله هم اگر نگاه کنیم، وارد شدن به هر مهمانی و جشنی بدون رقصیدن همیشه ناتمام باقی می‌ماند. برای همین ما آموزش رقص کمر و شکم خود را به طور هدفمند و خاص برای شما آماده کرده‌ایم.

چرا باید رقص کمر بلد باشیم؟

دقت کرده‌اید افرادی که رقص کمر و شکم را بلد هستند، رقصشان متفاوت و زیباتر از بقیه به نظر می‌رسد. رقص کمر در جمله‌ی جذاب‌ترین رقص‌ها قرار دارد. می‌توانید به راحتی با انواع ریتم‌ها و آهنگ‌های زبان‌های مختلف برقصید و خوش بگذرانید. و اما این تنها مزیت آموزش رقص کمر و شکم نیست. حرکات منظم و روزانه رقص کمر، در فرم دادن باسن و صاف شدن شکم تاثیر زیادی دارد. درگیر شدن عضلات بدن در طول رقص کمر به صورت زیر است:

  1. هر قدمی که در طول رقصیدن برمی‌دارید بر روی تکان دادن میان تنه تاثیر زیادی دارد. پهلو و نیم تنه به طور ثابت در رقص کمر و شکم درگیر است.
  2. حرکاتی که انجام می‌دهید تاثیر زیادی بر روی ناحیه باسن و عضلات سرینی دارد.
  3. دیگر عضو بسیار درگیر، کمر است. یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن کمر باریک و خوش‌فرم، رقص روزانه کمر است.
  4. از نظر بدنی به انعطاف پذیری بالایی خواهید رسید. تمرین رقص کمر به مرور انعطاف را در بدن شما ایجاد می‌کند. لازم نیست حتما در کلاس ورزش‌های کششی شرکت کنید، اگر به هنر رقص علاقه دارید، روزانه 30 دقیقه رقص کمر برای شما کافیست. البته اگر در کنار این رقص به ورزش هوازی نیز بپردازید عالی می‌شود.
  5. رقص کمر و شکم به مرور در شما احساس تندرستی و قدرت ایجاد می‌کند. درست است که تمرین‌ها را شاید تنهایی انجام دهید، اما در مهمانی‌ها و جشن‌ها در کنار دیگران به خوش‌گذرانی و رقص خواهید پرداخت و همین از نظر جسمی و روحی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
  6. سطح استرس شما کم می‌شود. به علاوه اعتماد به نفس شما نیز بیشتر خواهد شد. دیگر نگران این نیستید که نتوانید در عروسی‌ها یا مهمانی‌ها به خوبی برقصید. شما با آموزش رقص کمر و شکم خیلی راحت با آهنگ‌های مختلف می‌توانید به درستی برقصید.
  7. سطح انرژی شما بالاتر خواهد بود. دقت کرده‌اید افرادی که علاقه به رقص دارند، همواره پرانرژی هستند. خود به خود این مود رفتاری در شما به وجود می‌آید.
  8. مهارت‌های اجتماعی شما بهبود پیدا می‌کند. این مسئله از آن جایی ناشی می‌شود که شما احساس بهتری نسبت به خود دارید و برای همین راحت‌تر از همیشه تعامل اجتماعی برقرار خواهید کرد.

این‌ها تعدادی از مهم‌ترین مزیت‌های رقص کمر و شکم است. دلایلی که شما همین الان باید دوره‌های آموزشی رقص کمر را آغاز کنید.

دوره آموزش رقص کمر

ما سعی کرده‌ایم که در دوره آموزش رقص کمر و شکم تمام حرکات پایه و حرفه‌ای را به شما آموزش دهیم. لرزش باسن، حرکت باسن فیگر ایت، رقص موج شکم، قر کمر، رقص کمر عربی، ضربه باسن، حرکت رقص کمر همراه با حرکت و … بخشی از این آموزش‌ها است. هدف ما این است که شما اوقات و لحظات شاد و لذت‌بخشی داشته باشید.
اگر ساکن تهران هستید، می‌توانید در کلاس حضوری رقص کمر و شکم شرکت کنید. یا این که فیلم‌های آموزشی رقص کمر را دانلود کنید و به راحتی در خانه یا باشگاه تمرین کنید. حتما هرگونه ناراحتی در عضلات کمر را از قبل شناسایی کنید. اگر در طول رقص هم با ادامه دادن تمرین‌ها مشکل داشتید، با مشورت گرفتن از اساتید کار را ادامه دهید.

دیدگاه‌ها ۲