انواع سبک رقص هیپ هاپ

انواع سبک رقص هیپ هاپ
در این پست می‌خوانید:

رقص هیپ هاپ در اویل دهه 1970 میلادی تکامل یافته است و امروزه سبک‌های بسیار زیادی دارد. در زیر شما را با 9 سبک رقص هیپ هاپ آشنا می‌کنیم. سبک‌های این نوع رقص بسیار متنوع و زیبا هستند. این رقص نشاط آور و شادی بخش است و بیشتر در بین جوانان محبوب است. برای آموزش رقص هیپ هاپ ابتدا باید با سبک‌های آن آشنا شویم.
پس برویم که با سبک‌های این رقص بیشتر آشنا بشیم.

سبک (B-boving( break dancing

بریک دنسینگ یکی از اولین سبک‌های رقص هیپ هاپ است. باوینگ با حرکات قدرت آکروباتیک شامل حرکات ایستاده و کار با پا است. رقصنده‌ها با حرکت معروف فریز علامت گذاری می‌کنند. حرکت شکستن در اوایل دهه 1970 در برانکس جنوبی شهر نیویورک ایجاد شد. حرکت شکستن اولین و پایه‌ترین سبک این رقص است. در اوایل که این  نوع رقص ایجاد شد حرکت شکستن تنها سبک رقص هیپ هاپ بود و به عنوان یکی از پنج ستون فرهنگ هیپ هاپ همراه با رپ، نوشتن نقاشی دیواری و دانش است. گرچه سبک شکستن توسط آمریکایی‌های آفریقایی ایجاد شد اما توسط پورتوربکایی‌ها رشد و توسعه خود را حفظ کرد.

سبک شکستن شامل چهار حرکت بنیادی است:

toprock: گام‌های پا محور جهت انجام هنگام ایستادن

downrock: حرکت پا با دو دست و پا روی زمین انجام می‌شود، حرکات آکروباتیک پیچیده و چشمگیر

cyphers و Apache lines

4 حرکت سبک شکستن هستند.

سبک قفل کردن و ظاهر شدن

سبک قفل کردن شامل بسیاری از حرکات آکروباتیک و حرکات فیزیکی سخت مانند فرود آمدن روی زانو شکاف است. این حرکات اغلب به نوعی به محافظت از زانو نیاز دارد. تکان دادن دست‌ها، اشاره، قدم زدن در حالت ایستاده و گرغتن و چرخاندن کلاه از ویژگی‌های مهم این سبک رقص هیپ هاپ هستند دون کمبل فریزهای اصلی را ایجاد کرده و ریتم منحصر به فرد خود را در آن گنجانده است و حرکاتی مانند امتیاز و دست بند را به آن اضافه کرده است. در اوایل دهه 1970 این جنبش از گروه‌های رقص لاکینگ به ویژه کمبل the lockers آغاز شد. پاپ پایه و اساس سبک قفل کردن هستند. قفل کردن کاملاٌ عملکرد محور است.  ظاهر شدن بهترین راه برای توصیف حرکت ظاهر است. مدیریت این سبک در سطح فنی دشوار است زیرا نیاز به فرماندهی جداسازی‌ها، شناخت کامل بدن و حس خوب ریتم است. این سبک نیاز به انقباض مداوم عضلات به ضرب دارد تا جلوه‌ای تند و تیز به وجود آید. قفل کردن و ظاهر شدن در حالی که از نظر تکنیکی دو سبک است popping و locking. قفل کردن شامل حرکات سریع، مکث‌های تیز و حرکات اغراق آمیز است. ظاهر شدن یک سبک فریبنده است که نیاز به استفاده عمده از ضد سرعت دارد. یک رقصنده نمی‌تواند همزمان قفل کردن و ظاهر شدن را اجرا کند در حالی که هر دو سبک از لس آنجلس هستند. پاپینگ از اوایل حرکت رقص خیابانی در اواخر دهه 1960 در اوکلند کالیفرنیا برگزار می‌شد.
گلایدر یک رقص پایین تنه است که با کم و بدون حرکت در قفسه سینه  یا بازوها انجام می‌شود. در سر خوردن به نظر می‌رسد که رقصنده انگار روی یخ از سطح زمین رد می‌شود. در مقابل سرخوردن، حفره زدن است.

سبک فانکfunk

سبک فانک تلفیقی از سئول و دیسکو است. از ترکیب حرکات نرم و تیز استفاده می‌کند و اغلب بسیار رقص خرده است. سبک پاپینگ و لوکینگ نیز اغلب در این سبک رقص گنجانده می‌شود.

جاز فانک سبک دیگری در صنعت رقص ببا نام جاز-فانک ایجاد کرد. جاز فانک نیز جاز استریت نامیده می‌شود که ترکیبی از رقص هیپ هاپ و جاز است. این سبک در شکل اولیه خود در یک مجموعه طنز طرح‌دار به نام این لیوینگ کالر نشان داده شده است.

رقص کره‌ای پرپیکس نیز از همین سبک استفاده می‌کند.

سبک بالا سنگup rock

بالا سنگ از ترکیب بسیاری از حرکات رقص برای ایجاد رقص‌های روح انگیز استفاده می‌کند. سبک بالا سنگ شامل حرکات تغییر شکل چرخش، حرکات آزاد تند و سریع و حرکات دست است. بالاسنگ یک رقص خیابانی پر روح و رقابتی است که از ریتم ریتم‌های موسیقی سول و فانک استفاده می‌کند. این رقص شامل جابه‌جایی پا، چرخش، حرکات آزاد، حرکات ناگهانی بدن به نام حرکت تند و حرکات دست به نام سوختگی است. گفته می‌شود که بالا سنگ با نظم، صبر، قلب، روح و دانش مسلط است. این سبک ترکیبی از حرکات تیز و روان، ظاهر و قفل کردن و بیان متحرک است. مهم‌ترین قرارداد سبک این است که اندام‌ها زاویه 90 درجه تشکیل می‌دهند.

سبک رقص مایع liquid dance

رقص مایع و نر همان طور که از نام آن مشخص است رقصی روان است و با تمرکز بر روی بازوها و دست‌ها است. این سبک ممکن است شامل برخی از اشکال پانتومیم باشد و رقصندگان پیشرفته از گسترده وسیعی از حرکات بدن استفاده می‌کنند. این حرکات چشم گیرترین حرکات آکروباتیک است که به طور معمول از حرکات دایره‌ای شکل گرفته است جایی که رقصنده روی زمین یا هوا می‌چرخد.

انواع سبک رقص هیپ هاپ

سبک بوگالو

فرم رقص بوگالو شامل تکنیک‌های گام برای حرکت پا، حرکات بازو و ژست گرفتن است که عضلات منقبض می‌شوند. حرکات اولیه بوگالو باعث الهام بخشیدن به گروه‌ها در سراسر منطقه سانفرانسیسکو شد و سرانجام در دهه 1970 به فرسنو کالیفرنیا گسترش یافته است و توسط ساموئل بوگالو سام  بوگالو رواج پیدا کرد. این روش بر اساس انقباض عضلات و شل شدن آن برای ایجاد حرکت تند بدن رقصنده است که از آن به عنوان پاپ یا ضربه یاد می‌شود همچنین از سنت بوگالو به عنوان سخت پوزینگ یاد می‌شود.

سبک رگی

سبک رگی شامل حرکات سنتی همراه با تحولات موسیقی رگی است. رگی سبک آزاد رقص هیپ هاپ است که در آن رقصندگان بدون تماس با یکدیگر در زمین رقص با همدیگر می‌رقصند. آن‌ها یک دایره تشکیل می‌دهند و به نوبت سعی می‌کنند ترکیبات پیچیده‌تر و یا حرکات سخت‌تر نشان دهند. بوگالو یک سبک مایع است که از هر قسمت از بدن استفاده می‌کند و شامل حرکات صاف و حرکات زاویه‌ای است. بیشتر مواقع از غلتک زدن باسن، زانوها و سر استفاده می‌کند. سبک رگی از اواخر دهه 70 میلادی تحت عنوان رقص خیابانی هیپ هاپ آغاز شد.

سبک غنایی lyrical

سبک غنایی سبک منحصر به فرد رقص هیپ هاپ است و به جای ضرب آهنگ با کلمات موسیقی رقم می‌خورد. ماهیت سبک غنایی سیال و تفسرپذیرتر از سایر سبک‌های رقص هیپ است. سبک غنایی با نام سبک جدید نیز شناخته می‌شود.

سبک قدم زدن استپ

قدم زدن استپ یک رقص گروهی است که شامل استفاده از حرکات بدن برای ایجاد ضربات کوبه ای است. و از طریق پای کوبی، کف زدن و سیلی زدن کلمات هستند.
در این مقاله با 9 سبک رقص هیپ هاپ آشنا شدیم حالا زمان یادگیری و آموزش رقص است.

دیدگاه‌ها ۰