تاریخچه رقص هیپ هاپ

تاریخچه رقص هیپ هاپ
در این پست می‌خوانید:

رقص هیپ هاپ سبکی مهیج از رقص خیابانی است که به طور معمول در موسیقی هیپ هاپ اجرا می‌شود. هیپ هاپ نوعی رقص پر جنب و جوش است که انواع حرکات را آزادانه با هم ترکیب می‌کندو یک رقص بسیار و فوق العاده جذاب را خلق می‌کند. این نوع رقص به یکی از محبوب ترین و تاثیرگذارترین سبک‌های رقص دنیا تبدیل شده است و به‌دلیل محبوبیت زیاد رقص هیپ هاپ در بین مردم به‌خصوص جوانان، بسیار گسترش یافته است و به رقصی بی بدیل در دنیای رقص تبدیل شده است. در ادامه مطالب به تاریخچه رقص هیپ هاپ می‌پردازیم.

چه کسی رقص هیپ هاپ را اختراع کرد؟

رقص هیپ هاپ با ترکیب‌ حرکات موزون توسط Dj kool herc ایجاد شد. او یک Dj جامائیکایی بود که در سن 18 سالگی به بروکلین نقل مکان کرد و به سرعت به یکی از معروفترین Djهای شهر نیویورک تبدیل شد. Dj herc به طرز حرفه‌ای بخش‌های رقص آهنگ‌ها را گسترش داد تا فرصت‌های بهتری برای رقاصان ایجاد کند. در زمانی که رقص هیپ هاپ توسط این Dj اختراع شد استقبال زیادی از رقص هیپ هاپ در بین مردم شد و Dj kool در مدت زمان کمی در شهر نیویورک به معروفیت زیادی در زمینه Dj دست یافت.  رقص هیپ هاپ به دلیل شادی و انرژی زیادی که به مردم می‌داد به سرعت گسترش یافت.

رقص هیپ هاپ چگونه آغاز شد؟

تاریخچه رقص هیپ هاپ مربوط به  اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 است. که در اصل از حرکات رقص آفریقایی الهام گرفته شده بود و به عنوان رقص جدید در خیابان‌ها اجرا می‌شد. هیپ هاپ شامل بخش‌هایی از رقص مدرن، ضربه و نوسان است که موسیقی و حرکات پیچیده را برای شکل‌گیری با هم ترکیب می‌کند.

با شروع پیشرفت هیپ هاپ، هنرمندان مختلف شروع به توسعه سبک خود کردند و رقص هیپ هاپ ظهور کرد. امروزه انواع مختلفی از رقص‌ هیپ هاپ وجود دارد؛ اما همه چیز فقط با سه رقص، قفل کردن و شکستن آغاز شد. مردم برای نشان دادن حرکات خود شروع به تشکیل گروه‌های رقص کردند. از طریق این همکاری اشکال و تکنیک‌های رقص جدید ایجاد شد و به بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ هیپ هاپ تبدیل شد. تاریخچه اولیه و ریشه‌ی رقص هیپ هاپ اغلب با آغاز آن در ساحل شرقی به ویژه شهر نیویورک مرتبط است. اما ساحل غربی نیز به سبک خاص خود را از رقص هیپ هاپ ساحلی شرقی تقریبا در همان زمان شکل داد.

معنی رقص هیپ هاپ چیست؟

هیپ هاپ حرکتی که آزادی یادگیری، رشد و تکامل را نشان می‌دهد. رقص هیپ هاپ به سبک‌های رقص خیابانی گفته می‌شود که در درجه اول برای موسیقی هیپ هاپ اجرا می‌شود و به عنوان بخشی از فرهنگ هیپ هاپ تکامل یافته است. که توسط گروه‌های رقص در ایالات متحده بخصوص نیویورک محبوب شد. رقص هیپ هاپ هنوز همان حرکتی است که در دهه 1970 اجرا می‌شد. حرکتی که به جوانان در داخل شهر انگیزه می‌داد تا زندگی بهتری داشته باشند.

هدف از رقص هیپ هاپ چیست؟

در حالی که هیپ هاپ به عنوان رقص خیابانی برای مردم شکل گرفت بیشتر بر روی صحنه و نمایش اجرا می‌شد و توانست مخاطبان زیادی را جذب کند.

هیپ هاپ اکنون یک رقص بسیار محبوب است و طرفدار زیادی از همه جای دنیا دارد. هیپ هاپ یکی از رایج ترین سبک‌های رقص برای موزیک ویدیوها، کنسرت‌ها و مسابقات رقص است. انواع رقص هیپ هاپ را در استودیوهای رقص می‌‌توان یافت. آموزش رقص هیپ هاپ را برای همه قشر جامعه اعم از پیر و جوان می‌توان داد. رقص هیپ هاپ رقصی پر جنب و جوش برای ورزش، هنر و حرکت را فراهم می‌کند و باعث انگیزه افراد برای شادی می‌شود. هدف از رقص هیپ هاپ جمع‌آوری مخاطب، شادی و سرگرمی مردم است.

چرا رقص هیپ هاپ بسیار محبوب است؟

رقص هیپ هاپ این امکان را برای مردم فراهم می‌کند تا از طریق رقص سبک آزاد و یا از طریق تنظیم رقص با ساختار رقص‌های دیگر فرصتی برای رقاصان باشد که سبک و تکنیکی که دارند را بیان کنند و آزادانه در رقص حرکات را با هم ترکیب کنند. رقص هیپ هاپ رقص شاد و پرانرژی است و با موسیقی هیپ هاپ همراه است و باعث شور و هیجان می‌شود و جوانان را ترغیب به یادگیری می‌کند. رقص هیپ هاپ در میان جوانان سراسر جهان بسیار محبوب می‌باشد و طرفداران زیادی دارد. همه جوانان در سرتاسر دنیا رقص هیپ هاپ را دوست دارند چون  می‌توانند حرکت‌های خود را با آن ابداع کنند. و راهی برای بیان شخصیت واحساساتشان است.

علت محبوبیت رقص هیپ هاپ

9 مورد از اصلی ترین سبک‌های رقص هیپ هاپ

تاریخچه رقص هیپ هاپ که از زمان ظهور خود تا به الان گسترش یافته است و امروزه سبک‌های بسیار زیادی را برای فهرست مخاطبان خود افزوده است.

با این حال این 9 سبک شاخص و مهم رقص هیپ هاپ هستند که در ذیل به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  1. (Breakdancing (B-boyin: یکی از اولین سبک‌های هیپ هاپ می‌باشد. با حرکات قدرت آروباتیک، حرکات ایستاده و کار با پا مشخص می‌شود. رقاصان روال رقص خود را با حرکت معروف Freeze علامت گذاری می‌کنند.
  2. Looking و Popping:  قفل کردن و ظاهر شدن نیز از نظر تکنیکی دو سبک مجزا از هم می‌باشند و در اغلب موارد این دو سبک همرا هم هستند. قفل کردن شامل حرکات سریع، مکث‌های تیز و حرکات اغراق آمیز است. و ظاهر شدن یک سبک فریبنده است.
  3. Funk: فانک تلفیقی از Disco و Soul است که از مجموع حرکات سریع و تیز استفاده می‌شود و اغلب بسیار رقص جالب است. سبک قفل کردن و ظاهرشدن نیز اغلب در این سبک رقص گنجاده می‌شود.
  4. Up rock: سبک بالا سنگ ترکیبی از بسیاری از حرکات رقص برای ایجاد رقص‌های انگیزه بخش استفاده می‌کند. در حالت کلی این سبک رقص شامل موارد: تغیر شکل، چرخش، حرکات آزاد، تند و سریع، حرکات دست می‌باشد.
  5. Liquid Dane: رقص سریع و انعطاف پذیر همانطور که از نام این سبک معلوم است رقصی بسیار سریع و روان است و متمرکز بر روی بازوها و دست‌ها می‌باشد. این سبک رقص شامل انواع پانتومیم ممکن است باشد. و رقاصان این سبک از رقص هیپ هاپ حرکات بدن را بخوبی اجرا می‌کنند.
  6. Boogaloo: بوگالو سبک دیگری از حرکت‌های سریع و نرم می‌باشد. این سبک رقص هیپ هاپ شامل حرکات کامل بدن است و اغلب با لگن، سر و زانوها سر وکار دارند.
  7. Raggae: این سبک از رقص هیپ هاپ با حرکات سنتی همراه است.
  8. Lyrical: سبک غنایی از منحصر به فرد ترین سبک رقص هیپ هاپ است. و داستانی را روایت می‌کند و به جای ضرب آهنگ با کلمات موسیقی رقص می‌خورد و ماهیت این نوع سبک بیشتر تفسیر پذیرتر از سایر سبک‌های رقص هیپ هاپ است.
  9. قدم زدن استپ: سبک یک رقص گروهی است که شامل استفاده از حرکات بدن برای ایجاد ضربان کوبه‌ای است و از طریق کف زدن یا سیلی زدن کلمه گفتاری انجام می‌شود.

در این مقاله با تاریخچه رقص هیپ هاپ در کنار شما بودیم. توجه داشته باشید که یادگیری و آموزش رقص نیازمند تلاش و تمرین شماست و نباید تسلیم شوید.

دیدگاه‌ها ۰