لاغری با رقص در یک هفته

لاغری با رقص در یک هفته
در این پست می‌خوانید:

رقص یک ورزش مهیج است که کاربردهای بسیاری دارد. یکی از کاربردهای مهم رقصیدن، کاهش وزن و لاغری به واسطه رقص است. لاغری با رقص یکی از بهترین روش‌های لاغری می‌باشد که در آن هم می‌توانید تحرک بدن خود را بالا ببرید و هم می‌توانید کاهش وزن داشته باشید.

اما اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید، به احتمال بسیار بالا می‌خواهید لاغری با رقص در یک هفته را تجربه کنید. در این مقاله به بررسی اینکه آیا واقعا می‌توان ظرف مدت یک هفته کاهش وزن با رقص را داشت یا خیر؟ کدام رقص موجب می‌شود سریعتر لاغر شویم؟ در ادامه همراه آکادمی رقص باشید.

رقصیدن چه مزیت‌هایی دارد؟

کمتر کسی است که به خوبی بداند رقصیدن چه تاثیر شگفت انگیزی می‌تواند برای سلامتی او داشته باشد. رقص هنری است که انسان با اجرای درست حرکات به همراه موسیقی آن را اجرا می‌کند. اما ویژگی‌هایی در این حرکات وجود دارد که باعث شده است در سرتاسر جهان، مردم علاقه‌مند به رقص و رقصیدن باشند.

برخی از ویژگی‌های رقص عبارتند از:

 1. از بین بردن دیابت نوع 2
 2. کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی
 3. کاهش وزن و تناسب اندام
 4. از بین بردن افسردگی
 5. کاهش احتمال پوکی استخوان در انسان
 6. افزایش ضریب هوشی
 7. افزایش سوخت و ساز بدن
 8. پیش‌گیری از آلزایمر
 9. افزایش قدرت بدنی به واسطه تمرین‌های آن
 10. از بین بردن فشار خون
 11. از بین بردن سرطان
 12. از بین بردن چربی‌های ناسالم بدن
 13. بهبود جریان خون در بدن
 14. ایجاد سازگاری خواب (بهتر شدن شرایط خوابیدن در انسان)
 15. کاهش استرس
 16. افزایش اعتماد به نفس
 17. سیستم ایمنی قوی‌تر
 18. انجام حرکات ورزشی با انرژی بالاتر
 19. و …

بهترین زمان رقصیدن برای لاغری

فرقی نمی‌کند در چه سنی باشید، شما می‌توانید در هر زمانی مشغول به رقصیدن شوید. اما اگر به دنبال بهترین زمان رقصیدن برای لاغری و کاهش وزن هستید، می‌توانید در ابتدای روز برقصید.

رقصیدن در ابتدای روز باعث می‌شود علاوه بر کاهش وزن بیشتر، در کل روز انرژی بیشتری داشته باشید. حال خوب سبب می‌شود شما در طی روز کمتر به سراغ غذاهایی بروید که برای شما مناسب نیست.

این موضوع را در نظر بگیرید که برای اینکه بتوانید از رقص برای لاغری و کاهش وزن استفاده کنید، حتما باید یک برنامه روزانه برای این کار داشته باشید. بدون داشتن برنامه منظم، تاثیری در وزن شما دیده نخواهد شد.

شما می‌توانید طبق یکی از ساعات زیر به تمرین رقص بپردازید:

زمانساعت تمرین
صبحاز 7 الی 8
بعد از ظهراز 13 الی 14
هنگام غروب آفتاباز 17 الی 18
شباز 22 الی 23

 لاغری با کدام رقص سریعتر است؟

رقص‌ها به دسته‌های گوناگونی تقسیم بندی می‌شوند که هریک کالری سوزی متفاوتی در یک ساعت دارد. به عنوان مثال تحرک در رقص هیپ هاپ بسیار بیشتر از رقص سالسا است.

یا رقص عربی نیز بیشتر از رقص ایرانی به شما در کالری سوزی کمک خواهد کرد. دلیل آن نیز بسیار ساده است. هر رقصی که تحرک بالاتری داشته باشد و در واقع ضربان قلب شما را بیشتر به کار بیندازد باعث چربی سوزی سریعتر خواهد شد.

در ادامه و در جدول زیر مقدار تقریبی کالری مصرفی در هر رقص را برای یک ساعت تمرین برای شما قرار داده‌ایم.

نوع رقصکالری مصرفی در یک ساعت تمرین
رقص ایرانی280 – 350 کالری
رقص آذری500 – 560 کالری
رقص عربی440 – 500 کالری
رقص شافل260 – 500 کالری
رقص هیپ هاپ500 – 540 کالری
رقص هندی320 – 380 کالری
رقص باله340 – 380 کالری
رقص تانگو240 – 290 کالری
رقص سالسا270 – 300 کالری
رقص زومبا360 – 420 کالری
رقص کردی260 – 300 کالری

همانطور که می‌بینید رقص‌هایی که تحرک بالاتری دارند، کالری بیشتری را در یک ساعت از شما می‌گیرند.

اگر رقص‌های بالا را به خوبی بلد نیستید، می‌توانید در دوره‌های آموزش رقص آکادمی رقص ایران شرکت کنید.

تجربه لاغری با رقص

آکادمی رقص با بیش از 20 هزار هنرجو که توانسته‌اند رقص را به خوبی یاد گرفته‌اند، توانسته است به آمار قابل توجهی در زمینه تجربه لاغری با رقص را بدست بیاورد.

بیشتر هنرجویانی که توانسته‌اند لاغری با رقص را تجربه کنند، معمولا در کلاس‌های آموزش رقص عربی و آموزش رقص آذری شرکت کرده بودند.

پیشنهاد ما نیز به کسانی که می‌خواهند از تجربه لاغری با رقص دیگران استفاده کنند این دو دوره می‌باشد.

اما چرا این دو رقص برای لاغری مناسب است؟

به خوبی می‌دانید رقص عربی یکی از رقص‌هایی است که در آن تمامی اعضای بدن درگیر رقص است و همین موضوع سبب می‌شود تا شما بتوانید اندام زیبایی از خود داشته باشید. البته برای یادگیری رقص عربی نگران نباشید، در کمتر از یکماه می‌توانید رقص عربی را به خوبی یاد بگیرید.

در مورد رقص آذری نیز باید بگوییم از آنجا که این رقص تحرک بسیار بالایی در پایین تنه دارد و اکثر این رقص توسط پا اجرا می‌شود، به صورت طبیعی بدن حرکات بسیاری را در حین این رقص تجربه می‌کند. بنابراین کالری سوزی در رقص نیز بالا بوده و باعث کاهش سریع وزن شما خواهد شد.

رقص برای لاغری شکم

آیا شما نیز از آن افرادی هستید که می‌خواهید بدانید رقص برای لاغری شکم کدام است؟ یا اینکه با کدام یک می‌توانید شکم زیباتری داشته باشید؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید بگوییم که چندین رقص وجود دارد که باعث می‌شود شکم شما به واسطه رقصیدن لاغرتر و خوش‌فرم‌تر شود.

بهترین رقص برای لاغری شکم به ترتیب زیر برای شما آورده شده است:

 1. رقص عربی: در رقص عربی به دلیل بیشترین تحرک در ناحیه شکم و باسن، شاهد خوش فرم‌تر شدن این دو ناحیه به خصوص در بانوان خواهیم بود. اگر می‌خواهید بدن زیباتری داشته باشد، رقص عربی انتخاب اولتان باشد.
 2. رقص ایرانی: رقص ایرانی اگر به صورت درست و اصولی اجرا شود، به زیبایی و خوش‌فرم شدن بدن شما به شدت کمک خواهد کرد. متاسفانه و طبق تجربه چندین ساله ما در زمینه آموزش رقص ایرانی، متوجه شده‌ایم بیش از 90 درصد خانم‌های ایرانی رقص ایرانی را درست اجرا نمی‌کنند. درست اجرا نکردن رقص ایرانی کمک زیادی به خوش فرم شدن بدن شما نمی‌کند. ( برای یادگیری درست و اصولی رقص ایرانی، می‌توانید در دوره آموزش رقص ایرانی ثبت نام نمایید.)
 3. رقص هندی: رقص هندی نیز برای لاغری شکم با رقص بسیار مناسب است.
 4. رقص شافل: در واقع رقص شافل رقص پا می‌باشد. اما به دلیل نوع انجام حرکات و تاثیر مستقیم آن بر روی شکم، می‌توان از شافل نیز به عنوان رقص برای لاغری شکم نام برد.

لاغری با رقص در خانه

آموزش رقص برای لاغری در خانه چیزی است که بیشتر افراد به دنبال آن هستند؛ چراکه امکان دسترسی به کلاس‌های حضوری که در آن اساتید بتوانند به خوبی آموزش‌های لازم را به شما بدهند بسیار دشوار است.

البته باید بگوییم دشوار بود.

امروز با وجود آکادمی رقص به عنوان بزرگترین منبع آموزش رقص در ایران و با داشتن بیش از 20 هزار هنرجوی موفق، یادگیری رقص کار بسیار ساده‌ای است.

لاغری با رقص در خانه دیگر سخت نیست؛ کافی است در یکی از دوره‌های آموزش رقص ثبت نام کرده و تاثیر شگفت انگیز آن را بر روی بدن خود ببینید.

علاوه بر یادگیری رقص درست و اصولی، شما می‌توانید بدن خود را نیز خوش‌فرم و زیباتر سازید.

رایج ترین نقاط مشخص شده در بدن هنگام رقصیدن

 1. هسته: عضلات مرکزی عمیق ترین عضلات بدن شما هستند. بسته به نوع رقص انتخابی، برخی از مراحل و حرکات عضلات مرکزی را به کار می‌گیرند.
 2. بازوها: حتی اگر بیشتر رقص‌ها روی قسمت پایین تنه شما تمرکز می‌کنند، بازوهای خود را نیز به سمت ضربان حرکت می‌دهید.
 3. پاها: روتین رقص شما را مجبور می‌کند حرکاتی را انجام دهید که در قسمت پایین بدن شما کار می‌کند، از جمله عضلات ران و همسترینگ.
 4. باسن: عربی، هیپ هاپ، رقص شکم و باله، از جمله حرکاتی هستند که باسن را درگیر می‌کند.
 5. پشت: رقص از عضلات اصلی شما، از جمله عضلات پشت شما استفاده می‌کند.
 6. انعطاف پذیری: بیشتر تمرینات رقص شامل حرکاتی است که انعطاف پذیری شما را بهبود می‌بخشد.
 7. ضربان قلب را بالا می برد: رقصیدن ضربان قلب شما را افزایش می‌دهد، تنفس شما را بهبود می‌بخشد. هر چه سبک رقص شادتر باشد، برای قلب شما بهتر است.
 8. استحکام – قدرت: با وجود اینکه وزنه نمی‌زنید، اما استحکام بدن خود را بالا می‌برید، که به افزایش قدرت عضلانی کمک می کند.

جمع بندی

لاغری با رقص در یک هفته عنوان اشتباهی است که بسیاری به واسطه آن بقیه را فریب داده و با دادن امیدهای واهی می‌خواهند تنها از آن‌ها هزینه دریافت نمایند.

لاغری با رقص در یک هفته امکان پذیر نیست و نخواهد بود. اما اگر شما به دنبال لاغری با رقص هستید، خبر خوب برای شما این است که می‌توانید در مدت یک ماه و با تمرین روزانه یک ساعت، در یک ماه حدودا بین 5 تا 8 کیلوگرم را لاغر کنید.

ما این تضمین را به شما می‌دهیم در صورت ثبت نام در کلاس‌های آکادمی و تمرین روزانه و مرتب، بتوانید به اندام مناسب خود در مدت زمان مشخص و با حفظ رژیم غذایی صحیح برسید.

دیدگاه‌ها ۰