3 نکته جالبی که در رقص عربی باید بدانید

3 نکته جالبی که در رقص عربی باید بدانید
در این پست می‌خوانید:

رقص عربی رقص روح است. امروزه بیشتر مردم به خصوص بانوان علاقه زیادی به  این رقص نشان می‌دهند چرا که دارای حرکات حساس و جذاب است که باعث زیبایی اندام رقصنده می‌شود. در این رقص باید به همه نکات ظریف آن دقت کرد تا باعث جذابیت بیشتر رقص شود. این رقص علاوه بر یادگیری و آموزش حرکات اصلی باید در نحوه لباس پوشیدن، اندام رقصنده، آرایش چهره و بدن رقصنده دقت بسیار کرد چون همه این موارد تاثیر  زیادی بر اجرای این رقص دارد. ما در ادامه مطالب به کسانی که قصد آموزش رقص عربی به صورت آنلاین دارند؛ 3 نکته مهم و کاربردی که در رقص عربی باید بدانند، می‌پردازیم.

اهمیت لباس در رقص عربی

اهمیت لباس در رقص عربی

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین جز رقص عربی، لباس رقصنده‌های عربی می‌باشد. چون این رقص دارای حرکاتی است که باید لباس مخصوص رقص عربی را هنگام اجرای آن بپوشید تا به شکل عالی و زیبا دیده شوید. رقص شکم همان طور که از اسمش نیز پیداست بیشتر، تمرکز بر حرکات شکم، باسن و پاها دارد. به همین دلیل لباس‌های رقص عربی را دامن کوتاه که دور باسن را گرفته است و سینه بند تشکیل می‌دهد و به این ترتیب از این لباس‌ها پولک‌ها و جواهرات نیز آویخته می‌شوند و هنگام لرزش باسن این پولک‌ها به شکل هیجان انگیز و دل پذیری حرکت می‌کنند و تماشاگر را به وجد می‌آورند. باید به این نکته توجه داشت که هر چه لباس مخصوص رقص عربی دارای جواهرات و پولک‌های زیادی باشد مخاطب را جذب می‌کند و رقص در ذهن مخاطب ماندگار می‌شود و بیشتر مخاطبان خود را ترغیب به آموزش رقص عربی نیز می‌کند.

انعطاف بدنی رقصنده‌ی عربی

انعطاف بدنی در همه‌ی رقص‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما رقص عربی به دلیل حرکات تند و سریع باسن و کمر خواستار انعطاف بدنی بیشتری می‌باشد. همه ما دیده‌ایم که رقاصان رقص عربی هنگام اجرای این رقص از انعطاف بدنی بالایی برخوردار هستند و هم‌چنین بر روی همه‌ی حرکات خود تمرکز کافی دارند. حرکات هم‌زمان باسن و سینه نیاز به دقت و تمرکز بالایی دارد و زمان اجرای این دو حرکت اصلی باید نهایت دقت را داشته باشیم. همان طور که توضیح داده شد دومین نکته مهم و ضروری در آموزش رقص عربی داشتن انعطاف بالای بدنی رقصنده است. اگر به این نکته توجه نکنیم؛ نمی‌توانیم دو حرکت اصلی رقص عربی را به خوبی و جذاب اجرا کنیم. برای داشتن انعطاف بدنی باید همراه با آموزش رقص عربی به حرکات هوازی و ایروبیک نیز پرداخته شود.

زیبایی اندام مهم‌ترین فاکتور رقص عربی

بله نکته جالب و پایانی در رقص عربی داشتن اندامی جذاب و ورزیده است. همان طور که در قسمت بالا گفته شد، لباس این رقص، دامن کوتاه و سینه بند می‌باشد و بیشتر اندام رقصنده در مقابل دید ببینندگان می‌باشد به همین دلیل است که داشتن اندامی زیبا یکی از مهم‌ترین فاکتورهای رقص عربی است. همه رقاصان رقص عربی دارای اندامی زیبا و جذاب هستند و این یکی از دلایلی می‌باشد که همه طرافداران رقص را جذب خود می‌کند. فکر کنید اگر رقصنده دارای اندام ورزیده‌ای نباشد؛ همه‌ی ببینندگان این رقص را دل سرد خواهد کرد. اگر اندام ورزیده‌ای ندارید نگران نباشید چون زمان آموزش رقص عربی اگر نکته بالا را رعایت کنید و در کنار آموزش، ایروبیک و فیتنس نیز کار کنید مشکل شما به خودی خود حل خواهد شد و شما به هدف خود خواهید رسید و بدون نگرانی و ناراحتی رقص شکم را به خوبی اجرا خواهید کرد.

جمع بندی

با بررسی 3 نکته جالب و در عین حال مهم و کاربردی رقص زیبای عربی، بیشتر مشکلات و سردرگمی‌هایی که باعث ناامید شدن رقصنده‌ها می‌شد آشنا شدیم. در حالت کلی برای اجرای هر چه بهتر و جذاب‌تر باید:

  1. در انتخاب لباس رقصنده خیلی دقت شود و متناسب با سایز رقصنده و دارای جواهرات و پولک‌هایی باشد که چشم ببیننده را خیره کند.
  2. رقصنده رقص شکم در کنار آموزش به ورزش‌های هوازی مانند ایروبیک و فینتس بپردازد تا دارای انعطاف بدنی بالا و اندام ورزیده‌ای باشد.

در آخر به یاد داشته باشید که با آموزش و یادگیری، این رقص را شروع کنید و با تمرین و تمرین و تمرین و تکرار می‌توانید به خوبی حرکات آن را اجرا کنید. هیچ چیزی بدون تمرین، تکرار و حوصله امکان پذیر نیست پس با حوصله بالا تمام حرکات آن را تمرین و تکرار کنید تا به رقصنده حرفه‌ای در این حوزه تبدیل شوید. بهتر است برای آموزش و اجرای این رقص از اساتید این حوزه و مشاوران ما مشاوره بگیرید تا بهترین تمرین متناسب خودتان را دریافت کنید تا بتوانید در این کار موفق شوید و علاقه‌مند به اجرای هر چه بهتر آن باشید.

دیدگاه‌ها ۰